MESUT TURKER KİMDİR?

About
About
About

1978 Eskişehir doğumluyum, evli ve iki çocuk babasıyım. İlk, orta ve lise eğitimlerimi Eskişehir’de tamamladıktan sonra, İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme-İktisat bölümünden mezun oldum.

Hem okul bünyesinde hem de dışında gönüllülük esas faaliyetlerde önemli görevlerde bulundum. Öğrenci Birliği, kulüp faaliyetleri, turizm faaliyetleri, tur operatörlüğü, dernek sekretaryalığı gibi severek yaptığım ve insan ilişkilerini deneyimlediğim önemli sosyal tecrübelerimdi.

Sonrasında daha profesyonelce ve tam zamanlı olarak ilk işimi, Eskişehir’de merkezi bulunan Spor Alet ve Ekipmanları üretimi yapan bir firmanın, İstanbul satış ofisinin kurulumu ve yaklaşık 2 sene Şube Yönetimi ve Satış Elemanı olarak çalışarak yaptım. 2004 yılında Eskişehir’e dönerek, kurumsal bir firmada Yurt Dışı Müşteri Temsilciği, sonrasında ise Pazarlama Yöneticiliği yaptım.

Firmanın farklı bölümleri arasında koordinasyonun sağlanması, yeni ürün geliştirilmesi, pazara sunulması, Pazarlama Planlarının yapılması ve yönetilmesi sorumluluğunda çalıştım. Marka Yönetimi ile edindiğim tecrübe beni yine aynı firmada farklı bir göreve taşıdı.

Yaklaşık 4 yıl "Kurumsal İletişim Direktörü olarak"  kurumsal pazarlamayı, marka yönetimini, en önemlisi de İletişim danışmanlığı ve organizasyon yönetimini tecrübe ettim. Firmanın Holdingleşme sürecinde, 7 farklı grup firmasının Kurumsal İletişimini yönettim.

Firmanın marka değerinin arttırılmasına yaptığım katkılar, hazırladığım raporlar daha sonra firmanın satış sürecinde etkin bir şekilde kullanıldı. Firmanın marka bilinirlilik seviyesini ve KPI bazlı hedeflerini ölçerek, Eskişehir’de bilnen ilk 5 marka/firma arasında olmasına katkı sağladım. Bunun yanında İnsan Kaynakları ile ortak projelerde yer alarak, çalışan memnuniyeti/aidiyeti çalışmaları gerçekleştirdim.

Son olarak; 2015 yılında tüm bu kurumsal firma tecrübelerimi, farklı bir alanda deneyimlemek adına kendi işimi kurdum.

Ajans faaliyetlerimiz kapsamında birçok kuruma Marka danışmanı olarak hizmet verdim. Hindistan, Hollanda, İtalya, Fransa, Polonya, Almanya ve Amerika’ da müşterilerimize fuar organizasyonlarında çözüm ortağı oldum. Dijital Pazarlama ve Grafik Tasarım faaliyetlerinin yanında yeni marka oluşturma, piyasa analizleri, raporlama ve anket çalışmaları yapıyoruz.

Tutarlı bir şekilde disiplinler arası bir ajans olarak, markalara birçok farklı perspektiften bakıyoruz. Müşterilerimizi çeşitli seviyelerde sürekli destekliyor ve sayısız projeler gerçekleştiriyoruz. Danışmanlık, konsept geliştirme ve uygulamada bu kapsamlı pratik deneyimi uyguluyoruz.

Hikayeleri, değerleri yansıtacak ve müşterilere ilham verecek şekilde anlatmanıza yardımcı oluyoruz. Fark yaratan bir marka ve görsel kimlikten işlevsel bir web sitesine; rafine baskı parçalarına ve ambalajlara yönelik sağlam bir ürün lansmanı stratejisiyle, umursayan markalarla çalışma konusunda tutkuluyuz ve markanızın en iyi versiyonunu ve vizyonunuzu dünyayla paylaşmaya kendimizi adadık.